Доступность ссылки

«Коммунисты переходят на сторону бандеровцев» – из крымских сетей


Митинг крымского отделения партии «Коммунисты России» в Симферополе. Архивное фото

Крымские коммунисты удивили интернет-общественность. В своей газете «Искра правды» они написали, что «в Крыму начался этноцид украинцев, нарушаются их права на общение, культуру, вероисповедание». Крымчане в соцсетях гадают о причинах появления этой публикации.

Газету «Искра правды» издает крымское отделение партии «Коммунисты России», которое возглавляет бывший народный депутат Украины Леонид Грач. В статье сообщается, что инициативная группа крымчан призвала российского президента Владимира Путина возродить украинскую гимназию в Симферополе и украинские школы, закрытые на всей территории полуострова. Авторы задаются вопросом, «как дети смогут говорить на родном украинском языке, если в Крыму нет школ, учебников и учителей, которые могли бы свободно преподавать».

Многих комментаторов появление этой статьи в газете коммунистов сильно озадачило.

Андрій Щекун

Негадано... що сі в лісі стало...

Кримські Українці

Комуністи здаються і переходять на бік бандерівців :-) Так скоро і кримські митрополити московського патріархату до ПЦУ увійдуть)

Кримський бандерівець

Якщо вже комуністи у Криму зауважують етноцид українців у Криму… :-(

Olga Sinnikova

«Просим Путина помочь в решении вопроса и заранее благодарим его за это». В лучших традициях совка... Как долго мы бежали от этих традиций – и опять вернулись...

Некоторые участники обсуждения увидели в действиях коммунистов некий знак.

Євген Гайворонський

Ще є таке, що сьогодні українська мова у Криму – це вже мейнстрім. Сказати «Слава Україні» на набережній Ялти та почути у відповідь «Героям слава» – це круто. Це модно. Це ознака спротиву. Це вчинок, тому що за це можуть позбавити волі на 15 діб. І багато вже людей у Криму вітаються «Слава Україні» і таким чином зі стану внутрішньої іміграції роблять у своїх очах вчинок.

Таким чином для багатьох у Криму Україна – це вже романтичний образ

Мета спротиву. Орієнтир.

Тому і українська мова цікавить

Borys Babin

2 варианта есть: или гимназию таки планируют восстановить, или нет. Восстанавливать формальную украинскую школу сейчас для оккупантов вроде как самое время, ведь надо успеть до слушаний по сути в Международном суде ООН по делу о расовой дискриминации. Позицию туда России н.я.п. надо дать до конца года, а школы нужно по весне создавать, после июля уже никак – где учащихся то найти. И если таки планируют, то Грач, зная об этом, среди первых, может поиграть в (первого комментатора), причем, скорее всего, самовольно, для политпиара. А вот если гимназию не восстанавливают, а Грач такое пишет – это уже тянет на ожидание вещей птицей броневичка у симферопольского ЖД

Но есть мнение, что с заявлением крымских коммунистов что-то нечисто.

Сергій Голубєв

Щось недобре ці паскуди замислили.

Valerij Ryzhkov

Влітку 1917 вони теж підтримували Центральну Раду і звинувачували Керенського в недемократизмі. Але факт – їм дозволили гавкнути.

Игорь Головко

Нє вєрю. От як напишуть на транспоранті: «Поверніть нам українську гімназію!», адже «вєрніте нам украінскую гімназію» – звучіт как-то нєубєдітельно.

Ntina Ntoubrova

...вони, АБИ ВІДБІЛИТИ Росію в Європі, починають робити вигляд, що піклуються про інтереси та права українців, «які голосували на референдумі ЗА росію, і взагалі – вони ж наші люди! Ми за них так думаємо, так думаємо, бо Кримський народ же БАГАТОНАЦІОНАЛЬНИЙ" (пам'ятаєте цю фішечку з їхньої пропаганди минулих років?)

Одночасно проводиться робота зі зміною Конституції Рjcії, щоб Крим уж точно жодним чином не можна було б віддати.

І, скоріш за все ,апогеєм при каденції наших колективних «Зьо» Росія ІЗ СХВАЛЕННЯ Європи, очоленої Макроном і ко, проведе ЩЕ РАЗ РЕФЕРЕНДУМ в Криму, де обласкані Росією українці та татари у ПЕРШИХ ЛАВАХ прибіжуть та власними підписами на референдних аркушках підтвердять, що вони ТАК ЛЮБЛЯТЬ росію, яка ТАК БАГАТО зробила для ЗБЕРЕЖЕННЯ їхньої НАЦІОНАЛЬНОЇ СПАДЩИНИ в БАГАТОнаціональному кримському народі – що усі європейці розплачуться і скажуть: ну дивіться, як росіяни люблять українців! ну як же можна не визнати цей новий, демократичний, за усіма правилами проведений, референдум?? Ну це УКРАЇНА винувата, що кримчани так багато років страждали із невирішеними питаннями побуту та захисту НОРМАЛЬНОЇ національної культури. А Росія прийшла – І ВСІХ ВРЯТУВАЛА!..

Встречается и другая точка зрения: появление удивительной для коммунистов статьи всего лишь является свидетельством их фронды по отношению к российской власти Крыма.

Василь Садовський

...Це «бузять» прибічники Леоніда Грача, який з іншими «ображеними», приміром, Олегом Зубковим фактично у маргінесі і час від часу у різний спосіб критикують діючу владу... Відтак потрібно знати деталі, а не розмірковувати загалом типу, що з «искры возгорится пламя».

Микола Владзімірський

та звичайне вульгарне блюзнірство. ні про що говорити.

Євгеній Лешан

Комуністи в Криму заговорили про етноцид українців на півострові… Що це означає?

Перш за все, треба пам'ятати, що це комуністи Леоніда Грача, тобто кримська організація КПКР, а не КПРФ, інакше кажучи, хрін, а не редька.

Колишній український нардеп і один з лідерів КПУ Грач сам претендував на роль лідера «русской весни», коли росіяни вирішували, кому довірити роль своєї маріонетки. Врешті вони обрали Аксенова, і Грач їм цього не подарував – тепер він вічний опозиціонер, критикує кримську «владу» з крайніх радянсько-патріотичних позицій.

Чого не можна відняти в Грача – так це сміливості. Він за необхідності рішуче йде проти течії, не зважаючи на загрози та ризики.

Так, свого часу він попер проти проросійської більшості у Криму і проти кримського президента-сепаратиста Ю.Мешкова, вбудувавши Крим в українську Конституцію... Так, він попер проти Петра Симоненка, коли їм двом стало затісно в КПУ.

Так відбувається й усі роки після окупації, коли Грач, залишаючись відверто промосковським, жорстко критикує режим Аксенова, виступаючи іноді й на сторінках українських медіа, що зазвичай для кримських публічних особистостей – гріх смертний.

Тут інше цікаво. Ясна річ, Грач лише популістично використовує проблему освіти українською для критики кримської «влади». Але оскільки він взявся саме за українську тему, це означає, що проблема дійсно існує, і на українську мову є попит в Криму – попит, на який окупанти не дають пропозиції. Грач би не брався за тему, яка нікого не хвилює.

У будь-якому разі, те, що Грач цю тему підняв – дуже добре. Будь-який голос, що каже хоча б часткову правду про злочини окупантів, має звучати. А тим більше, коли факт цих злочинів визнають наші ідейні вороги...

* * *

Все процитированные в этом обзоре публикации взяты из открытых источников

FACEBOOK КОММЕНТАРИИ:

В ДРУГИХ СМИ
Recommended

XS
SM
MD
LG